Na vrh

DRUGI O NAMA – “bhbasket.ba” -Vogošća srušila prvaka BiH

Košarkaši Vogošće ostvarili su veliku pobjedu u 2. kolu Lige 6. Na parketu dvorane Amel Bečković savladali su aktuelnog prvaka BiH, mostarski Zrinjski, rezultatom 80:77.

Nakon što su Mostarci dva puta tokom sezone savladali ekipu Vogošće, Vogošćani su im se revanširali onda kad je to bilo najvažnije, u Ligi za prvaka. Velika pobjeda za Vogošću rezultatom 80:77.

Domaći su utakmicu otvorili sa 5-0 ali ipak veći dio prvog poluvremena pripao je gostujućoj ekipi koja je u jednom trenutku imala i +19 (17:36). Da je iznenađenje moguće Vogošćani su pokazali pred kraj prvog poluvremena kada su vezali seriju od 18-4 i vratili se u potpunosti u meč.

Poluvrijeme je završilo prednošću gostiju od 9 poena (35:44) a nakon izjednačenog trećeg perioda razlika na ulasku u posljednju četvrtinu bila je ista – 53:62. I onda je uslijedio preokret. Inferiorni u odnosu na dominantne centre Zrinjskog igrači Vogošće morali su kompenzirati brzom igrom niske petorke što je dalo rezultata. Nova serija od 13-2 za vodstvo 66:64, prvo nakon otvaranja utakmice. Vodstvo koje uspjevaju sačuvati do samog kraja. Igrači Zrinjskog nisu se snašli na tu formaciju Vogošće, u ključnim trenucima stao im je i vanjski šut i na kraju zasluženo slavlje igrača i navijača Vogošće. Odličan uvod pred komšijski derbi sa Sparsima koji se igra u Vogošći u subotu u 19 sati.

Vogošćani su večeras odigrali perfektno, cijeli tim je igrao gotovo bez greške. Najprecizniji je bio Vuleta sa 20 postignutih poena a novajlija Talić pratio je sa 13.