Na vrh

Drugi o nama – DRUGI DOMAĆI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE, BODOVI IDU U LJUBUŠKI

U susretu 14.kola Premijer rukometne lige BiH ekipa Vogošće poražena je na domaćem terenu od ekipe Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 24:31.
Sami početak susreta protekao je u izjednačenoj igri sa malom prednošću domaće ekipe, sve do 17-te minute kada gosti nakon vodstva Vogošće od 8:6 prave veliku seriju od 8-1 i u potpunosti preokreću rezultat. Poluvrijeme je završilo rezultatom 12:16 a tu prednost igrači Izviđača uspijevaju sačuvati većim tokom drugog dijela, bez obzira na sve pokušaje Vogošćana. Gosti su bili konkretniji, pokretljiviji u odbrani, efikasniji u napadu. Sve je to rezultiralo konačnim rezultatom od +7 za Izviđač. Sa po 11 postignutih golova predvodili su ih Alilović i Delić a odlični Mandić na golu skupio je 18 uspješnih odbrana. U redovima Vogošće svi su se uklopili u sivilo ekipe, tek je pred kraj meča malo iskočio Bošković koji je susret završio sa 5 postignutih golova. Golman Vogošće Efendić skupio je 10 uspješnih odbrana. Cijeli članak možete pogledati na linku http://www.rtvvogosca.ba/drugi-domaci-poraz-rukometasa-vogosce-bodovi-idu-u-ljubuski/