Na vrh

DRUGI O NAMA – “oslobodjenje.ba” – Vogošća deklasirala Slobodu u Tuzli

Košarkaši Vogošće večeras su rezultatom 80:56 deklasirali Slobodu u susretu 5. kola Lige 6 Bosne i Hercegovine.

Sjajna partija Vogošće dala se nagovijestiti već od prve četvrtine, u kojoj su gosti prije svega sjajnom igrom u odbrani došli do četiri poena prednosti nad Slobodom, a rezultat je glasio 17:13 u korist Vogošće.

Prednost gostiju nastavila je rasti kako se bližilo poluvrijeme, a na odmor se otišlo pri rezultatu 39:30 za gostujući tim, koji je tako bio na pravom putu da ostvari svoj treći trijumf u Ligi 6.

Igrači domaćeg tima nisu adekvatan otpor pružili ni u trećoj četvrtini, u kojoj Vogošća nastavlja povećavati svoju prednost te dolazi na njenom kraju do vodstva od 63:40.

Nije Sloboda ništa značajnije napravila ni do kraja meča, koji je okončan trijumfom Vogošće rezultatom 80:56.

Za goste je 25 poena ubacio Đorđe Mičić, dok je kod domaćih najbolji bio Milivoje Božović sa 14 poena. Vogošći je ovo treća pobjeda te je nakratko skočila na prvo mjesto na tabeli, a Sloboda je sada na omjeru od 2 pobjede i 3 poraza.