Na vrh

Drugi o nama – Vogošća savladala Slogu

VOGOŠĆA – Rukometaši Vogošće savladali su u okviru priprema za start Premijer lige BiH dobojsku Slogu rezultatom 30:26.

Sloga je dobro otvorila utakmicu vodili su 6:3, a onda im više ništa nije polazilo za rukom. Vogošća je igrala u transu rešetala mrežu golmana Sloge kad god poželi. Napravili su domaći ogromnu seriju 12:2 za vođstvo 15:8. Prednost od sedam golova sačuvali su do poluvremena, kada na desetominutni odmor odlaze sa 18:11.

U nastavku Sloga je zaigrala bolje, napravili su seriju 4:0 za smanjenje rezultata 15:18. Nakon toga igralo se gol za gol, gosti du držali tri gola zaostatka 18:21. A onda Vogošćani sa tri uzastopna gola odlaze na plus šest 24:18. Do kraja su čuvali stečenu zalihu i na kraju slavili 30:26.

Najzaslužniji za trijumf bili su golman Damir Efendić koji je sakupio 11 uspješnih intervencija, te Duško Čelica sa 7 i Elis Memić sa 6 golova. U redovima Sloge Milutin Bogdanović imao je 10 odbrana, a najefikasniji su bili Marko Perović sa 7 i Arsenije Bubić sa 5 golova.