Na vrh

Košarkaši “Vogošće” opet priredili iznenadjenje

Najveće i najprijatnije sportsko iznenađenje proteklog vikenda priredili su košarkaši KK „Vogošća“ koji su, u petom kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine, u Tuzli savladali „Slobodu“. Vogošćani su slavili više nego ubjedljivo sa 80:56. Utakmica je odigrana u petak 12.aprila prije ostalih mečeva ovog kola pa je nakon ove pobjede, sve do subote naveče „Vogošća“ bila prva na tabeli. A nakon kompletiranog petog kola nalazi se na četvrtom mjestu sa jednakim brojem bodova kao drugoplasirana i trećeplasirana ekipa i sa samo bodom zaostatka za trenutnim liderom prvenstva. Bilježimo još jednu značajnu gostujuću pobjedu. U okviru grupe B Kantonalne lige u fudbalu FK „Unis“ je u derbiju kola gostovao kod lidera na tabeli „Mošćanice“. Vogošćani su slavili sa 2:0 i tako se primakli vrhu tabele.U okviru desetog kola grupe A NK „Ozren“ se susreo sa ekipom „Novog grada“. Ekipa iz Semizovca poražena je rezultattom 4:2. Lijepe vijesti stigle su i iz Josipovca kod Osijeka gdje su veterani Malonogometnog kluba „Vogošća“ osvojili međunarodni „Turnir prijateljstva“ pobjedivši u finalu ekipu „Maribora“. Uz osvajanje prvog mjesta Vogošćani su imali najboljeg igrača turnira, a u pitanju je Elmir Kerla.Članovi Judo kluba „Champion“ iz Vogošće učestvovali su prethodnog vikenda na 7. Međunarodnom judo turniru “Kup Prijedora 2019“. Na turniru koji je organizovao Judo klub „Prijedor“ nastupilo je oko 350 takmičara. Judisti Judo kluba „Champion“ osvojili su pet medalja.Zlatnu medalju osvojio je Ensar Hadžiavdić, dok je Manar Hadžiavdić završila kao drugoplasirana u svojoj konkurenciji. Tri bronzane medalje za vogošćanski klub osvojili su Elmedin Avdić, Ahmed Mehić i Eldin Avdić.