Na vrh

Najubjedljivija pobjeda rukometaša ove sezone

Proteklog vikenda, u utakmici 12.kolu Premijer rukometne lige BiH, rukometaši “Vogošće” došli su do najubjedljivije pobjede u ovoj sezoni savladavši na domaćem parketu “Goražde” rezultatom 33:24.
Vogošćani su prilično opušteno ušli u meč pa je rezultat bio neizvjestan u prve dvije trećine prvog poluvremena. Pred kraj prvog dijela domaći su pokazali da mogu i puno bolje i na odmor otišli sa prednošću od 6 golova, 17:11.
U nastavku utakmice sigurno su čuvali tu prednost, čak i u trenucima kad je trener Sirćo povukao svoje najvažnije igrače i dao priliku mlađima. Razlika se nije smanjivala i rasla je do maksimalnih +9 na samom kraju.
Tačku na i svojim sedmim golom stavio je Smiljanić za konačnih 33:24. Svi igrači Vogošće koji su ulazili u igru upisali su se u listu strijelaca a pored Smiljanića prednjačio je i Bošković sa 6 golova. Na drugoj strani najprecizniji je bio Bukva sa 8. Bila je ovo noć i Damira Efendića koji je susret završio sa 15 uspješnih odbrana a svoje minute u ovom meču dobio je i mladi golman Vogošćana Čordalija koji je branio posljednjih 15 minuta meča.
Ovom pobjedom RK “Vogošća Poljine Hills” skočila je na deseto mjesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova. Već u srijedu slijedi im teško gostovanje zahuktaloj “Gračanici” u odloženoj utakmici 11.kola. Do kraja kalendarske godine, pored tog meča, gostovaće fenjerašu “Drini” i “Slogi” iz Gornjeg Vakufa, a na svom parketu, u 14.kolu dočekuju “Izviđač”.