Na vrh

Odbojkašice uvjerljive, tijesni porazi rukometaša i košarkaša

I nakon šest kola odbojkašice OK „Vogošća“ su neporažene. U Zenici su slavile protiv jake ekipe ŽOK „Željezara“ sa 3:1. Nakon što su Vogošćanke dobile prva dva seta domačin se malo pribrao i treći set riješio u svoju korist. Bio je to ukupno drugi set koji su izgubile u prvih šest kola. U četvrtom setu su gošće iz Vogošće ponovo dominirale i riješile utakmicu u svoju korist.

Rukometaši „Vogošća – Poljine Hills“ su, nakon velike borbe poraženi u Doboju od tamošnje „Sloge“. Rezultat je na kraju bio 31:30 za „Slogu“. Priliku da poprave utisak naši rukometaši imaju već u utorak 19.11.2019.godine kada u Sportskoj dvorani „Amel Bećković“ dočekuju ekipu RK „Maglaj“ u okviru desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica se igra sa početkom u 19 sati. Već u srijedu naši rukometaši putuju za Atinu gdje ih očekuje težak susret trećeg kola EHF Challenge Kupa. I druga ekipa RK „Vogošća – Poljine Hills“ nije uspjela da slavi na svom parketu. Poraženi su od HRK „Međugorje“ sa 27:31.

Vogošćanski košarkaši su poraženi u Kaknju od domaće ekipe rezultatom 69:65. Samo prva četvrtina je bila izjednačena i rezultatski i igrom. U drugoj četvrtini ekipa „Vogošće“ je imala u jednom trenutku i osam poena prednosti da bi se na odmor otišlo sa tri poena viška za domaći „Kakanj“. Utakmica je prelomljena u trećem periodu kada su domaći košarkaši uspjeli da došu u 27 minuti i do 14 poena prednosti. Vogošćani su do kraja ove četvrtine smanjili na devet poena razlike i u posljednju dionicu meča ušli furiozno. Napravili su seriju od 9:1 i stigli na poen zaostatka. To je, međutim bilo sve što su uspjeli učiniti.

Da se u Vogošći ne razvija samo onaj vrhunski, takmičarski sport potvrđuje i priojekat “Trenažni proces osoba sa invaliditetom i poteškoćama u razvoju kroz sport” JU KSC Vogošća i udruženja osoba sa invaliditetom i poteškoćama u razvoju “Oaza”. Proteklog vikenda održan je trening u kuglanju i stonom tenisu. Momci i djevojke uživali su u vještinama navedenih sportova. Trening je održan u kuglani i na platou SD Amel Bečković