Na vrh

POČELA KARATE LIGA U SARAJEVU SAMBON TREĆI U GENERALNOM PLASMANU

Danas je održano 1. Kolo lige Kantona Sarajevu. Učešće je uzelo 14 klubova i 184 takmičara pojedinačno i ekipno. Sambon je predstavljalo 16 takmičara i 4 ekipe. Osvojeno je 18 medalja od čega 8 zlatnih, 5 srebrenih i 5 bronzanih. Za većinu ovo je bio prvi nastup na karate takmičenjima i pokazali su zavidan nivo borbenosti, volje i poznavanja karate vještine osvojivši svoja prva odličja. Takmičare KK Sambon danas su pratili treneri Sumejja Šejto, Amer Varajić i Kenan Alikadić. ZLATNE MEDALJE: su osvojili Faruk Dervišević, Adi Hadžić, Sajra Šišić, Amir Zunđa, Šejma Purdić, ekipno dječaci 10/11 godina, ekipno djevojčice 12/13 godina i ekipno kadetkinje.SREBRENE MEDALJE su osvojili Eman Hadžić, Hana Radovović, Amina Durak, Emir Zunđa i kadeti ekipno.BRONZANE MEDALJE su osvojili Esma Alikadić, Arma Muminović, Lamija Mehović, Hana Mahmutović i Ahmed Delić.Sambon očekuje i nastup na Državnom prvenstvu za kadete juniore i U21 u mjeseci junu. Vrhunac prvog dijela sezone jeste i Svjetski kup za mlade gdje će Sambon, također imati svoje predstavnike.