Na vrh

Rukometaš prekinuli “crnu seriju”

Rukometaši RK „Poljine Hills“ konačno su prekinuli „crnu seriju“ koju su zabilježili u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u prva tri kola. Naime, u ta tri kola, od mogućih devet, osvojili su samo jedan bod. U četvrtom kolu su se sastali sa ekipom „Lokomotive“ iz Brčkog i konačno slavili. Iako su gosti iz Brčkog nakon prvog poluvremena vodili sa pet golova prednosti vogošćanski rukometaš su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i na kraju slavili sa 26:23. U nastavku prvenstva „Vogošću” očekuje utakmica u petak protiv Borca u Banja Luci i u srijedu u Bugojnu protiv Iskre. Druga ekipa Rukometnog kluba „Vogošća – Poljine Hills“ će, u okviru petog kola Prve lige Federacije – Grupa Jug odmjeriti snage sa RK „Čapljina“. Susret se igra u Čapljini u nedjelju od 18 sati.Vogošćanske odbojkašice su slavile u Mostaru protiv ekipe Škole odbojke SOK Mostar sa 3:0 u setovima.Što se tiče vogošćanskih fudbalskih klubova u ovom kolu, „Unis“ koji ima maksimalan učinak od dvanaest bodova iz četiri utakmice i gol razliku 10:1. U subotu su dočekali ekipu „Jedinstva“ iz Ilijaša i slavili sa 1:0. NK „Ozren“ je i nakon pet kola ostao neporažen i usamljen na čelu svoje grupe Kantonalne fudbalske lige. U petom kolu su remizirali sa ekipom „Juga“ 0:0. U narednom kolu „Ozren“ gostuje kod ekipe „Novog Grada“. Članovi karate klub “Sambon” ovog vikenda su boravili u Beču gdje su, slobodno možemo reći, izdominirali. Karate klub „Sambon“ osvojio je ekipno zlatne medalje u kategorijama seniorki i seniora ekipno. Na turniru je nastupilo 1025 takmičara iz 25 zemalja. Vogošću je predtsvljalo 14 takmičara, a osvojeno je devet medalja i to pet zlatnih medalja, jedna srebrena i tri bronzane. Medalje su u Vogošću donijeli:seniori ekipno u sastavu Kenan Alikadić , Amer Varajić, Jasmin Husejinović i Muhamed Husejinović. Zatimseniorke ekipno u sastavu Samra Selimović, Nejla Mujković i Sumejja Šejto,Medalje su donijeli u Vogošću donijeli i Nejla Mujković, Nejla Hodžić i Amer Varajić, zatimSamra Halilović, te dječaci do14 godina ekipno u sastavu Harun Smajić i Dželil Tvrtković, a pored njih i Sumejja Šejto i Jasmin Husejinović.Košarkaši su mogli trijumfom zaokružiti ovaj uspješan vikend vogošćanskih sportista. U Bratuncu su, protiv ekipe „Bratunca“ na početku četvrte četvrtine imali prednost od dvanaest poena, da bi im domaćin tokom posljednjih deset minuta ubacio 31 poen i izborio produžetak. U produžetku su domaći bili bolji i na kraju slavili sa 92:89.Druga ekipa Rukometnog kluba „Vogošća – Poljine Hills“, okviru petog kola Prve lige Federacije – Grupa Jug odmjerila je snage sa RK „Čapljina“. Susret u Čapljini završen je pobjedom domaćina sa 30:28.