Na vrh

Sajra Šišić treća u državi !

Sa državnog prvenstva u karateu za mlađe kategorije održanog u Banjoj Luci proteklog vikenda stiže lijepa vijest da je članica Karate kluba „Sambon“ iz Vogošće Sajra Šišić ostvarila izuzetan rezultat osvojivši treće mjesto u svom uzrastu i u kategoriji do 45 kilograma. Sajra je na taj način stekla status reprezentativke Bosne i Hercegovine i pravo nastupa na predstojećem Balkanskom prvenstvu. Vogošćani su se takmičili i u drugim borilačkim sportovima. U Kaknju je održano Federalno prvenstvo u taekwondou. Na prvenstvu su nastupila dva kluba iz Vogošće i to „Vogošća“ i „Victory“. Oba kluba su bila uspješna i osvojili su brojne medalje. Teekwondo klub „Vogošća“ ima pet federalnih prvaka i to su Davud Kožljak, Ilderina Gaković, Umihana Kurspahić, Naida Sadiković i Vedad Čavčić. Medalje su takođe osvojili Ajla Kolak, Emina Vatreš, Nejla Mehmedović, Kenan Jusić, Lejla Gaković, Merima Vatreš i Elma Karaman.I članovi Taekwondo kluba „Victory“ bili su uspješni sa dvije srebrne i jednom bronzanom medaljom. Medalje su ovom klubu, ali i Vogošći donijeli Sumeja Hrbat, Isa Davud i Ena Husejinović.Stonoteniseri STK „Vogošća“ uspješno su startovali u polufinalnoj seriji play offa protiv „Mladosti“ iz Zenice. Ekipa iz Vogošće je pobijedila sa 4:2 i sa dobrom prednošću ide na revanš u Zenicu krajem aprila. U međuvremenu će član STK „Vogošća“ Armin Aličić nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. Judisti Judo kluba “Vogošća” nastavljaju svoje uspješne nastupe na brojnim turnirima. Prošlog vikenda učestvovali su na 27. Međunarodnom judo turniru “Kup Vinko Šamarlić”. Sa ovog turnira donijeli su ukupno 17 medalja. Zlatne medalje donijele su Naida Durmić u konkurenciji do 13 godina i Džejla Kožljak u konkurenciji do 15 godina. Džejla se okušala i sa starijim takmičarkama u konkurenciji do 18 godina i tu osvojila srebrnu medalju. Pored njih dvije medalje su donijeli još Zana Žabić,Benjamin Fejzić, Mirza Fejzić, Tarik Hulusić, Jahija Smailhodžić, Haris Ramić, Asal Jakubović, Nađa Adilović, Tarik Buljubašić, Bilal Avdibašić, Zeid Džanko i Emin Haskić.Košarkaši „Vogošće“ su poraženi u trećem kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine. Ekipa KK „Spars“ opravdala je status favorita za najviši plasman i slavila je u Vogošći sa 77:68. Vogošćani već u srijedu imaju priliku za popravni jer u četvrtom kolu igraju protiv KK „Mladost“.I rukometaši „Vogošće“ su poraženi u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine. U derbiju kola sastali su se u Visokom sa ekipom „Bosne“. Domaćini su bili bolji i na kraju slavili sa 26:21I „Ozren“ i „Unis“ odigrali su svoje prve domaćinske utakmice u proljetnom dijelu Kantonalne lige u fudbalu. U okviru devetog kola grupe A NK „Ozren“ je ugostio ekipu „Bisera“ i sa njima podijelio bodove. Na kraju je bilo 1.1.U okviru grupe B FK „Unis“ je na svom stadionu igrao protiv ekipe „Saobraćajca“. „Unis“ je slavio sa 2:1.