Na vrh

„Unis“ okončao polusezonu bez izgubljenog boda

Okončana je polusezona u Fudbalskoj ligi Kantona Sarajevo. U posljednjem kolu grupe A fudbaleri vogošćanskog „Unisa“ pobjedili su „Omladinac“ sa 5:1 i tako ovaj dio takmičenja završili kao ubjedljivo prvi sa šest pobjeda iz šest utakmica i 18 bodova. Drugoplasirani „Hrid“ zaostaje sedam bodova. I NK „Ozren“ je bio uspješan i na svo terenu pobijedio ekipu „Vratnika“ sa 6:0. Ukoliko vogošćanski klubovi ovako nastave i u drugom dijelu prvenstva neće biti iznenađenje ako na kraju oni budu odlučivali u međusobnom duelu ko će u viši rang takmičenja.

Maksimalan učinak ostvarile su i vogošćanske odbojkašice. Iz četiri utakmice imaju četiri pobjede. U proteklom kolu savladale su ekipu „Breze“ u Brezi sa 3:1.

Nakon dva uzastopna poraza na dva gostovanja u proteklih sedam dana rukometaši „Vogošće“ su osjetili slast pobjede. Teže nego se očekivalo savladali su ekipu „Slobode“ sa 24:23. I narednog vikenda „Vogošća“ igra na svom parketu kada dočekuje ekipu „Konjuha“ iz Živinica.

Nažalost vogošćanski košarkaši nisu upotpunili ovaj sjajan vikend za ekipne sportove u Vogošći. I u četvrtom kolu su zabilježili poraz i to u Čapljini protiv HKK „Čapljina“ rezultatom 92:79. Utakmica je bila riješena još u prvom poluvremeno i mada su Vogošćani u drugom poluvremenu zaigrali bolje i imali pozitivan rezultat to nije bilo dovoljno za preokret. I u petom kolu ih očekuje izuzetno teška utakmica jer dočekuju KK „Zrinjski“.