Na vrh

“Unis” usamljen na čelu tabele

U zaostalom meču četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rukometaši RK „Poljine Hills“ poraženi su u Banja Luci od ekipe „Borca“. Na kraju je rezultat bio 25:14 za domaći tim. U srijedu naši rukometaši igraju u Bugojnu protiv „Iskre“.
Druga ekipa Rukometnog kluba „Vogošća – Poljine Hills“ bila je uspješnija i, u okviru šestog kola Prve lige Federacije – Grupa Jug, protiv ekipe „Jajca“ u Jajcu je igrala neriješeno 22:22. Najviše raduje činjenica da su omladinske selekcije RK „Vogošća – Poljine Hills“ u okviru Omladinske rukometne lige odigrale četiri utakmice i svečetiri pobijedile. Tri protiv ŠR „Sedmerac“ i jednu protiv ORK „Bosna“.
Vogošćanski stonoteniseri sastali su se sa ekipom STK „Banja Luka“ i pobjedili ih sa 4:0. To je njihova treća pobjeda u tri uzastopna meča.
Vogošćanske odbojkašice su pred svojom publikom slavile protiv ekipe „Delminiuma“ iz Tomislavgrada sa 3:0 u setovima. Tako sada Vogošćanke odbojkašice imaju maksimalan učinak od dvije pobjede iz dva meča, bez izgubljenog seta. Narednog vikenda gostuju kod OK „Breza“ u Brezi.
FK „Unis“ je nastavio svoj pobjedonosni pohod i u gostima pobijedio ekipu „Butmira“ sa 4:2. Nakon šest kola usamljeni su na čelu tabele Kantonalne lige Sarajevo – grupa A. Imaju četiri boda više i utakmicu manje od drugoplasiranog „Hrida“. U narednom kolu „Hrid“ je slobodan pa bi „Unis“ mogao i povećati svoju prednost.
NK „Ozren“ je nakon punih pet kola bez poraza, savladan na gostovanju kod „Novog Grada“. Rezultat je bio 3:2 za „Novi Grad“
U okviru 11.kola Omladinske lige BiH Centar A na stadionu „Hakija Mršo“ FK “Unis” i FK “Slavija” podijelili su bodove. Rezultat je bio 0:0
Košarkaši su zabilježili i treći poraz u prva tri kola. Protiv „Slobode“ ponovo su pružili dobru igru, ponovo su u četvrtu četvrtinu ušli sa rezultatskom prednošću i na kraju izgubili 72:78.