Na vrh

Vogošćanski ribari prvaci Federacije BiH

Članovi Sportskog ribolovnog društva „Vogošća“ donijeli su još jednu titulu u Vogošću. Naime, oni su postali ekipni prvaci Federacije Bosne i Hercegovine u disciplini ulov ribe udicom na plovak. Ekipa SRD „Vogošća“ nastupila je u sastavu Selvedin Mušija, Memsud Tanjo i Nermin Trebinjac, dok je kapiten ekipe bio Nurija Efendić.Ribari su i u Kupu ostvarili zapažen uspjeh. Plasirali su se, kao četvrtoplasirani u završnicu Kupa Bosne i Hercegovine. Ekipa SRD “Vogošća” nastupila je u sastavu Selvedin Mušija, Aldin Omerović i Hasan Dolovac. Kapiten ekipe je bio Mirsad Gajević.Stonoteniseri STK “Vogošća” nisu uspjeli da se revanišraju Mostarcima za poraz u Kupu Bosne i Hercegovine. U prvom meču finalne serije, na svom terenu, u Sportskoj dvorani „Amel Bećković“ poraženi su sa 4:2. Narednog vikenda igra se drugi meč u Mostaru, a Mostarci će biti domaćini i eventualnog trećeg susreta.Kolo prije kraja Kantonalne fudbalske lige, u grupi B, „Unis“ je u gostima savladao „Butmir“ sa visokih 5:1. Trenutno se fudbaleri „Unisa“ nalaze na trećem mjestu sa bodom zaostatka iza „Mošćanice“ i „Vrbanjuše“, a upravo sa „Vrbanjušom“ se sastaju u posljednjem kolu i to na svom terenu. I „Ozren“ je na trećem mjestu u svojoj grupi. U prethodnom kolu poraženi su u gostima kod „Omladinca“ sa 3:0.Članovi Teakwondo kluba „Victory“ nastavljaju nizati svoje uspjehe. Proteklog vikenda nastupili su na turniru u Bugojnu. U Bugojnu je održano takmičenje „Braveman Challenge 2019“, a klub iz Vogošće je osvojio jednu zlatnu, pet srebrnih i šest bronzanih medalja.Emra Durmić završila je na najvišem postolju i osvojila zlatnu medalju u konkurenciji vrtićanki. Srebrni su bili Adnan Bećiragić (mlađi kadeti), Emin Đulić (vrtićanci), Adna Kodžaga (kadetkinje), Amina Selimović (mlađe kadetkinje) i Lejla Alić (juniorke). Bronzana odličja osvojili su Eman Isaković, Hana Sirovina, Sumeja Ferić i Merjem Čavčić u konkurenciji vrtićanaca te Alma Trakić i Elmedina Memić u konkurenciji kadetkinja.Vikend prije toga zabilježili su uspješan nastup i u Tešnju kada su tri člana ovog kluba nastupili na takmičenju „Tešanj Open 2019“. Baš kao u Bugojnu, i u Tešnju su se okitili medaljama.U konkurenciji vrtićanki Ena Husejnović bila je zlatna dok je u konkurenciji mlađih kadeta Edin Bjelić bio srebrni a Adis Husejnović bronzani.