Novosti|

Dana 15.02.2023. godine pripadnici Službe civilne zaštite Vogošća su po zaprimanju prijave o pronalasku neeksplodiranog ubojnog sredstva (NUS), u saradnji sa Timom za uklanjanje eksplozivnih sredstava (UES) Federalne uprave civilne zaštite izvršili uklanjanje istog (raketni projektil), na lokalitetu Ravne, Semizovac.  

Koristimo ovu priliku da stanovništvo naše općine upozorimo na opasnosti od zaostale municije i drugih neeksplodiranih ubojnih sredstava, te u slučaju pronalaska istih postupe po sljedećim uputama civilne zaštite:

– ne dirati uočeni NUS,

– po mogućnosti obilježiti i fizički obezbijediti mjesto pronalaska NUS-a,

– obavijestiti Službu civilne zaštite Vogošća pozivom na telefon 033 586 417 ili Kantonalni operativni centar civilne zaštite na broj 121.

Još jednom želimo da upozorimo građane koji se kreću rubnim dijelovima naše općine, posebno područjima Nabožića i Motke koje graniče sa općinom Ilijaš da poštuju minske znakove, odnosno da se ne kreću područjem koje može biti sumnjivo na postojanje mina.

Comments are closed.

Close Search Window