Obrazovanje|

PRVA NA KANTONU IZ BOSANSKOG JEZIKA

U četvrtak, 04.05.2023.godine, u prostorijama Prve osnovne škole na Ilidži, održano je Kantonalno takmičenje iz predmeta Bosanski jezik i književnost, Hrvatski jezik i književnost, Srpski jezik i književnost, za učenike sedmog i osmog razreda osnovne škole.

Na takmičenju su učestvovali pobjednici školskih takmičenja iz 66 osnovnih škola sa područja Kantona Sarajevo.

Našu školu su na takmičenju predstavljale učenice Džana Čardaković – VII razred (mentor, nastavnica Aiša Dević) i Ilda Helać – VIII razred (mentor, nastavnica Enela Tahić)

Džana Čardaković je osvojila 1.mjesto u kategoriji sedmih razreda, osvojivši maksimalan broj bodova na testu.

Pobjednici čestitamo na ovom izuzetnom uspjehu.

Ilda Helać je osvojila 11. mjesto, što je takođe dobar plasman u konkurenciji 66 učenika.